Monitoring
IP
Aplikacje
internetowe
Okablowanie
strukturalne
Wyposażenie
serwerowni
Projekty
IT
Jesteś tutaj: Strona główna > Artykuły > Rozwiązania Surf Control

Rozwiązania Surf Control

Artykuł archiwalny- produkt wycofany ze sprzedaży.

DrayTek  - wiodący na świecie producent urządzeń sieciowych i innowator technologii VoIP – rozszerzył współpracę z producentem rozwiązań do zarządzania dostępem do Internetu - firmą SurfControl. W następstwie nawiązanej współpracy wszystkie routery ADSL DrayTek z serii Vigor zostały wyposażone w narzędzia kontroli dostępu i zabezpieczania treści przekazywanych drogą internetową. ... W pakiecie z routerem dostarczana jest 30 dniowa wersja testowa oprogramowania SurfControl. Nowa oferta może zainteresować w szczególności firmy, szkoły, urzędy czy też rodziców. Wszyscy oni mogą kontrolować z czego ich pracownicy albo podopieczni korzystają w Internecie.

Rozwiązanie SurfControl filtrujące połączenia z Internetem (Web Filter) umożliwia monitorowanie i regulowanie na bieżąco dostępu użytkownika do określonych stron WWW. Program wykorzystuje do tego celu, podzieloną na kategorie bazę adresów stron internetowych. Dzięki tej bazie można łatwo zablokować dostęp do określonych kategorii stron internetowych uznanych za szkodliwe i monitorować ruch wewnątrz sieci lokalnej (w postaci np. raportów o aktywności użytkowników i wykorzystanych zasobach). Odrzucanie połączeń z niektórymi stronami WWW może być związane z ich charakterem (np. zawierają pornografię, treści rasistowskie) lub z faktem, że odciągają one użytkowników od pracy (gry, serwisy sportowe, elektroniczne sklepy).

Oprogramowanie SurfControl doskonale uzupełnia funkcje zainstalowanego na routerach DrayTek firewall'a. Dzięki temu w jednym urządzeniu mamy zintegrowane funkcje modemu ADSL, routera, bramki VoIP i zaawansowanej zapory ogniowej, która łączy filtrowanie zawartości WWW, poczty elektronicznej, komunikatorów internetowych i sieci P2P. Rozbudowane funkcje firewall szczególnie powinny zainteresować przedstawicieli biznesu. Dzięki nim, firmy i instytucje mogą znacznie zwiększyć bezpieczeństwo i poprawić efektywność kontrolując aktywność swoich pracowników w sieci. Routery z SurfControl przydają się także w domu i w szkołach, dając rodzicom i nauczycielom możliwość zablokowania dzieciom dostępu do niepożądanych treści.

SurfControl (www.surfcontrol.pl) jest producentem rozwiązań do zarządzania dostępem do zasobów Internetu. SurfControl pomaga spółkom zatrzymać niechcianą treść dostarczając im sklalowalne rozwiązania filtrowania. W ofercie firmy SurfControl znajdują się produkty pozwalające na wdrożenie określonej polityki dotyczącej dostęu użytkownika do witryn internetowych oraz wykorzystywania przez nich poczty elektronicznej.


Infolinia
801 000 759
52 511 99 22
pn-pt 8:00-16:00 info@inter-comp.pl

Jak do nas trafić


Biuro handlowe
Inter-Comp.Pl
ul. Pogodna 13,
86-010 Koronowo