Monitoring
IP
Aplikacje
internetowe
Okablowanie
strukturalne
Wyposażenie
serwerowni
Projekty
IT
Jesteś tutaj: Strona główna > Monitoring IP > Oprogramowanie

Oprogramowanie

Oprogramowanie do rejestracji obrazu z kamer IP

Większość producentów kamer IP dostarcza darmową aplikacje pozwalającą ze zwykłego komputera PC wyposażonego w kartę sieciową LAN stworzyć niezawodny serwer monitoringu umożliwiający rejestracje i odtwarzanie nagrań z wielu zdalnych i lokalnych kamer IP. Wadą darmowych aplikacji jest współpraca tylko i wyłącznie z kamerami danego producenta. W przypadku kamer Vivotek otrzymują Państwo bardzo rozbudowaną aplikację ST7501 (do 32 kamer IP) oraz możliwość zakupu aplikacji obsługującej ponad 32 kamery - Vivotek VAST. W naszej ofercie znajdą Państwo również płatne aplikacje uniwersalne i hybrydowe. Alternatywą dla dla oprogramowania na systemy PC mogą być sprzętowe rejestratory NVR.

Opisy oprogramowania do kamer IP:
 
Oprogramowanie do kamer IP VAST
Zrzut ekranu z aplikacji VAST
 

VAST to najnowsze oprogramowanie wydane przez firmę VIVOTEK. Zapewnia niezawodne nagrywanie, łatwy system zarządzania i dużą skalowalność . Dzięki strukturze serwer/klient użytkownicy mogą zarządzać zdalnie na szeroką skalę i cieszyć się z solidnego systemu nadzoru IP. W celu uzyskania szczegółowych informacji technicznych oraz handlowych prosimy o kontakt z nasza firmą pod numerem telefonu - 52 382 44 00.

Do najważniejszych funkcji można zaliczyć 64-kanałowy podgląd na żywo w czasie rzeczywistym na dwóch monitorach zapewniający wyższą efektywność monitorowania oraz jednoczesne 16-kanałowe odtwarzanie umożliwiające łatwe i szybkie przeglądanie nagrań. W przypadku chęci zakupu aplikacji VAST prosimy o kontakt z naszym działem handlowym


Dodatkowe informacje:
 1. Więcej o aplikacji VAST (opis w języku polskim),
 2. Instrukcja obsługi (w języku polskim) do pobrania z Vivotek.com.

 
Oprogramowanie do kamer IP Vivotek ST7501
Zrzut ekranu z aplikacji ST7501

VIVOTEK ST7501 Pro to pewne, solidne i darmowe oprogramowanie nowej generacji do zarządzania systemami monitoringu IP (IP CCTV). Świetny, skalowalny dla różnorodnych aplikacji nadzoru IP. ST7501 Pro posiada trzy główne komponenty zawierające:

- ST7501 Server
- serwer aplikacji, do nagrywania,
- ST7501 LiveClient - do podglądu video na żywo i zarządzania systemem kamer,
- ST7501 Playback - do przeglądania bazy danych nagrań video.

Dodatkowe informacje:
 1. więcej o aplikacji ST7501 (opis w języku polskim),
 2. dokumentacja, instrukcja obsługi do pobrania z Vivotek.com,
 3. najnowsza wersja ST7501 do pobrania z Vivotek.com.


  • iViewer - do kamer Vivotek dla telefonów iPhone i tabletów iPad 
   (aplikacja płatna)
iViewer aplikacja do kamer Vivotek dla telefonów iPhone i tabletów iPad

iViewer to aplikacja dla telefonów iPhone i tabletów iPad. iViewer został opracowany, aby umożliwić użytkownikom mobilne monitorowanie swoich lokalizacji z kamer IP za pomocą urządzeń Apple z systemem iOS.
 
iViewer pozwala użytkownikom na monitorowanie obrazu na żywo z kamer zarządzanych przez scentralizowane oprogramowanie zarządzające VAST lub darmowe oprogramowanie do nagrywania ST7501 w dowolnym czasie z jakiegokolwiek miejsca na świecie. Taki dostęp to nie tylko duże ułatwienie dla administratorów, ale również zwiększenie bezpieczeństwa. Dzięki elastyczności monitorowanych punktów wykrywanie podejrzanych działań w czasie rzeczywistym  nigdy jeszcze nie było tak proste.

Najważniejsze funkcje:

- obsługa podglądu na żywo z kamer z nieograniczoną liczbą połączeń z serwerem,
- możliwość zapisu połączeń z serwerem na liście "Ulubione" do szybkiego dostępu,
- sterowanie kamerą PTZ/ePTZ przez panel PTZ oraz interfejs multi-touch,
- możliwość zapisu wybranych klatek wideo za pomocą polecenia "Snapshot",
- wyszukiwanie fragmentów nagrań z konkretnego dnia i godziny,
- możliwość przewijania nagrań ze zmienną prędkością do przodu lub do tyłu.
- obsługa podglądu z kamer typu Fish Eye - Rybie Oko.

Dodatkowe informacje:
 1. najnowsza wersja iViewer do pobrania z itunes.apple.com

Alnet Systems Netstation
 
NetStation jest zaawansowanym systemem sieciowym przeznaczonym do nagrywania obrazu oraz dźwięku. Współpracuje zarówno z kamerami IP jak i analogowymi. System bazuje na niezawodnej aplikacji VDR-S używanej systemach DVR na komputery klasy PC. Rozwiązanie to gwarantuje stabilność i funkcjonalność. System VDR-S pracuje niezawodnie od 5 lat na ponad 35 000 instalacjach na całym świecie, co dowodzi jego najwyższej jakości.
 


Go1984 został zaprojektowany do profesjonalnego i bezproblemowego monitoringu. Łatwe w użyciu oprogramowanie z rozmaitymi funkcjami za absolutnie konkurencyjną cenę, wyznacza nowe standardy w przemyśle oprogramowania.

logiware go1984 oprogramowanie do kamer IP

Zakres funkcji oprogramowania go1984 obejmuje wszystko co jest potrzebne do profesjonalnego wideonadzoru.

Przykłady zawartych funkcjonalności:

- podgląd na żywo
- zapis (kontrola czasowa lub wyzwalany detekcją, bądź ręczny)
- kontrola kamer PTZ
- funkcje alarmowe (akustyczne, poprzez e-mail lub telefonicznie poprzez ISDN)
- zdalna kontrola poprzez internet
- program szeregujący ("kalendarz") dla zautomatyzowanego zapisu

Oprogramowanie pracuje jako hybryda, obsługuje kamery sieciowe jak i analogowe podłączone przez wideoserwery oraz przechwytuje obraz z kart komputerowych DVR. Firmy posiadające istniejący już system analogowy, mogą w łatwy sposób uczynić z niego w pełni funkcjonalny system cyfrowy. Oprogramowanie go1984 oprócz kamer Vivotek/Repotec współpracuje z większości produktów innych marek, dzięki ogromnej bazie obsługiwanego sprzętu, można go wykorzystać do integracji zarówno ze starszymi systemami jak i nowo powstałymi.

Do pobrania:
 1. pełna instrukcja użytkownika w języku polskim (format pdf)
 2. demo aplikacji go1984 do pobrania

Źródło danych o aplikacji go1984: www.go1984.de

W celu uzyskania szczegółowych informacji technicznych oraz handlowych prosimy o kontakt z nasza firmą pod numerem telefonu - 52 382 44 00.


  • IPView PRO
   (do kamer m.in: Repotec, Planet, Trendnet)

Podstawowa aplikacja do zarządzania systemem monitoringu IP dołączana bezpłatnie do m.in. do kamer Repotec serii 700 oraz 370, pozwalająca na obsługę do 16 urządzeń jednocześnie.

Monitoring IP, IPViewPRO
Główne okno programu IPViewPROIPView PRO pozwala na rejestrację obrazu z kamer IP na dowolnym komputerze PC z systemem Windows, zarówno lokalnie jak i przez Internet. Pliki video z poszczególnych kamer zapisują sie w odzielnych folderach, a zapisy kamer przechowywane są w plikach w nazwie których umieszczana jest dokładna data i godzina rozpoczęcia danego nagrania (np. 20070822134320.avi). Nagrywanie może się odbywać w trybie ciągłym, przedziałowym (od - do) lub też z detekcją ruchu. Ponadto oprogramowanie daje nam możliwość konfigurowania , wysyłania maili lub też rozpoczęcia nagrywania gdy cokolwiek lub ktokolwiek poruszy się w zasięgu kamery.

Aplikacja do pobrania:
 1. IPViewPRO (ok. 12MB) - ver 4.0.31
 2. IPViewPRO (ok. 11MB) - ver 4.0.26
W celu przetestowania możliwości aplikacji IPView PRO mogą Państwo podłączyć się zdalnie pod kamere Repotec VP-700 z widokiem na rynek w Koronowie - adres IP: 83.15.79.146 (host: kamera.inter-comp.pl), port: 8021, login: user, haslo: user


  • ZoneMinder
   (darmowa aplikacja dla środowiska Linux)
ZoneMinder potrafi obsługiwać kamery video, sieciowe i podłączane na USB, także z możliwością pełnego ich sterowania (zoom, obracanie). Dla każdej kamery możemy zdefiniować kilka obszarów, których zmiana (czyli ruch) spowoduje rozpoczęcie nagrywania. Każdy obszar może posiadać inną czułość, dzięki temu możemy bardzo elastycznie skonfigurować monitoring.

Obraz z kamer może być nagrywany jako film MPEG, wieloczęściowy JPEG lub jako seria poklatkowych zdjęć. Utworzone w ten sposób pliki są przechowywane na dysku twardym komputera, ale mogą być także wysyłane na zdalne serwery FTP. W przypadku alarmu, system może wysyłać powiadomienia na pocztę (z załączonym filmem) lub SMS, możliwy jest także zdalny dostęp poprzez telefon komórkowy obsługujący WAP. Całość obsługiwana jest poprzez wygodny, spolszczony interfejs WWW, dzięki czemu możemy zdalnie zarządzać monitoringiem. Aplikacja współpracuje z kamerami IP Repotec serii 700.

ZoneMinder oprogramowanie kamer IP, kamery sieciowe
Przykładowy zarzut ekranu z programu ZoneMinder (kamera Repotec VP-700).

Warto zapoznać sie z pełnym opisem aplikacji ZoneMinder
 1. Strona autorów programu: www.zoneminder.com
 2. Opis w języku polskim aplikacji ZoneMinder - link zewnętrzny

Zobacz również
Infolinia
801 000 759
52 511 99 22
pn-pt 8:00-16:00 info@inter-comp.pl

Jak do nas trafić


Biuro handlowe
Inter-Comp.Pl
ul. Pogodna 13,
86-010 Koronowo