Monitoring
IP
Aplikacje
internetowe
Okablowanie
strukturalne
Wyposażenie
serwerowni
Projekty
IT
Jesteś tutaj: Strona główna > Usługi > Monitoring IP

Monitoring IP

Rozwój nowoczesnych technologii umożliwił bezpośrednie łączenie kamery z sieciami komputerowymi. Takie rozwiązanie pozwala na oglądanie obrazów z kamer zainstalowanych w różnych lokalizacjach, dzięki czemu mamy możliwość oglądania obrazu z dowolnej kamery przy pomocy dowolnego komputera podłączonego do Internetu / sieci w dowolnym miejscu (np. komputer domowy czy przenośny). Kamera sieciowa wyposażona jest w interfejs sieciowy oraz ma przydzielony własny adres IP. 

Kamery IP - oferta, monitoring IP sklep on-line

Gdzie i dlaczego warto instalować kamery sieciowe?

  • w połączeniu ze stroną internetową pozwalają wszystkim zainteresowanym widzieć żywe obrazy biura, hotelu, miasta itp.
  • umożliwiają oglądanie obrazów z innej lokalizacji,
  • pozwalają sprawdzać i oceniać poprawność alarmów - większość alarmów jest fałszywa,
  • w sytuacji, gdy jest już zainstalowana kamera analogowa, można zastosować sieciowy serwer wideo aby umożliwić oglądanie obrazów z dowolnego miejsca lub szybko i tanio rozbudować system dozoru,
  • użytkowanie kamery sieciowej nie wymaga dodatkowych kosztów: zamiast kupować oddzielny monitor można wykorzystać pracujące już monitory komputerowe,
  • nie jest również wymagany montaż nowego okablowania, wykorzystuje się istniejące już okablowanie sieci komputerowej,
  • technologia kamer sieciowych eliminuje czynność zmieniania taśm w rejestratorze wizji - obrazy zapisywane są na dysku twardym komputera lub rejestratorze NVR,
  • komputer usuwa stare obrazy i wykorzystuje ponownie przestrzeń dyskową automatycznie.


Aby wyjść naprzeciw coraz większemu zapotrzebowaniu na monitoring IP oferujemy Państwu szeroki wybór kamer IP, których opisy możliwości znajdą Państwo poniższej. W przypadku problemów z wyborem kamery prosimy o kontakt 801 000 759 - nasz konsultant dobierze dla Państwa najlepsze rozwiązanie.

Przykładowe kamery IP z naszej oferty:

1) Kompaktowa kamera IP Vivotek IP8130

Specyfikacja
techniczna
Vivotek IP8130
Zdjęcie Vivotek IP8130
Opis
Vivotek IP8130 to megapikselowa kompaktowa kamera IP do zastosowań wewnątrz pomieszczeń. Jej stylowa obudowa w kompaktowym rozmiarze znajdzie zastosowanie w wielu miejscach takich jak np. bura, sale konferencyjne, jak również mieszkania. Użytkownicy mogą cieszyć się wysokiej jakości obrazem oraz dużą rozdzielczością, dzięki megapikselowemu przetwornikowi umożliwiającemu osiągnąć rozdzielczość 1280x800 przy 30 klatach na sekundę. Model IP8130 posiada wbudowany mikrofon zwiększający poziom nadzoru, nagrywając dźwięk w promieniu 5 metrów. Technologia kompresji H.264 wspierana przez Vivotek IP8130 znacząco redukuje rozmiary plików oraz utrzymuje wartość przepustowości sieci na niskim poziomie. Strumieniowanie może odbyć się również w formacie MJPEG. Strumienie mogą być ponadto skonfigurowane indywidualnie wg. potrzeb lub ograniczeń łącza, dzięki czemu można zredukować jego obciążenie, zgodnie z wymaganiami przestrzeni dyskowej. Użytkownicy mogą uzyskiwać wiele strumieni jednocześnie w różnych rozdzielczościach, ilości klatek i jakości obrazu do wyświetlania na różnych platformach. Dzięki tej kamerze sieciowej, użytkownik może szybko i łatwo uzyskać widok na dzieci, osoby starsze, a nawet zwierzęta będąc daleko od domu. Model IP8130 został wyposażony również w slot kart MicroSD/SDHC/SDXC, który oferuje dogodną oraz poręczną opcję lokalnego przechowywania danych, aby zapobiec ich utracie w przypadku rozłączenia z siecią. Do kamery dołączone jest  również 32-kanałowe darmowe oprogramowanie producenta Vivotek ST7501 do rejestracji obrazu z kamer.
 
Funkcje
Kompaktowy i atrakcyjny wygląd
1/4" CMOS sensor o rozdzielczości 1280 X 800
Kompresja w czasie rzeczywistym H.264 oraz MJEPG (Dual Codec)
Jednoczesna wielostrumieniowość
Dwukierunkowe audio
Detekcja manipulacji dla nieautoryzowanych zmian
Wbudowany slot kart MicroSD/SDHC/SDXC dla przechowywania lokalnego w kamerze
 
Karta katalogowa
http://www.kamery-ip.com/zalacznik/Karta-katalogowa-Vivotek-IP8130-1792.pdf
 
Pełny opis wraz z ceną
http://www.kamery-ip.com/Vivotek-IP8130-44503.html
 

2) Zewnętrzna kamera IP HikVision DS-2CD2012-I

Specyfikacja
techniczna
HikVision DS-2CD2012-I
Zdjęcie HikVision DS-2CD2012-I
Opis
HikVision DS-2CD2012-I to zewnętrzna kamera IP posiadająca wysokiej klasy przetwornik CMOS, generujący 1-megapikselowy obraz. Dzięki wydajnemu układowi kompresji H.264 nawet w najwyższych rozdzielczościach kamera osiąga imponujący wynik 30 klatek/s. Do dyspozycji są dwa niezależne strumienie i dwie metody kompresji H.264 lub MJPEG. Dla każdego ze strumieni można precyzyjnie regulować zajętość pasma w przedziale od 32 kbps do 16 Mbps. HikVision DS-2CD2012-I potrafi również wysyłać pojedyncze klatki w formacie JPEG bezpośrednio na serwer FTP lub na maila w formie powiadomienia. HikVision DS-2CD2012-I posiada funkcję dzień/noc z mechanicznie przesuwanym filtrem podczerwieni oraz wbudowanymi diodami IR. Kamera wyposażona jest w obudowę o klasie szczelności IP66 odporną na niekorzystne warunki atmosferyczne. HikVision DS-2CD2012-I może być zasilana poprzez zasilacz 12V DC lub PoE. Zintegrowana funkcja PoE zgodna ze standardem 802.3af redukuje problem z okablowaniem, czyniąc DS-2CD2012-I opłacalnym rozwiązaniem dozoru. Kamera zgodna jest ze standardem ONVIF (Open Network Video Interface Forum), zapewniając współpracę urządzeń opartych na protokole IP niezależnie od marki.
 
Funkcje
Rozdzielczość obrazu 1 megapiksel (1280 x 960)
Dzień/Noc
Wbudowane diody IR o zasięgu do 30m
Dwa niezależne strumienie wideo
Dwie metody kompresji H.264/MJPEG
Zrzut klatek obrazowych JPEG na serwery FTP lub mail
Detekcja ruchu
Cyfrowy WDR
Cyfrowa redukcja szumów 3D DNR
Zasilanie PoE
Wodoodporna obudowa o klasie szczelności IP66
 
Karta katalogowa
http://www.kamery-ip.com/zalacznik/Karta-katalogowa-HikVision-DS-2CD2012-I-2381.pdf
 
Pełny opis wraz z ceną
http://www.kamery-ip.com/HikVision-DS-2CD2012-I-51081.html
 

3) Kopułowa kamera IP ACTi D52

Specyfikacja
techniczna
ACTi D52
Zdjęcie ACTi D52
Opis
ACTi D52 to 3-megapikselowa kopułowa kamera IP zaprojektowana do użytku wewnętrznego w stylowej obudowie. Została wysposażona w przetwornik 3-megapikselowy umożliwiający osiągnąć rozdzielczość 2048x1536 przy prędkości 15 klatek na sekundę. Kamera D52 może przechwytywać większą powierzchnię sceny niż standardowa kamera VGA, istotnie redukując liczbę zainstalowanych kamer. Technologia kompresji H.264 wspierana przez ACTi D52 znacząco redukuje rozmiary plików oraz utrzymuje wartość przepustowości sieci na niskim poziomie. Strumieniowanie może odbyć się również w formacie MJPEG. Strumienie mogą być ponadto skonfigurowane indywidualnie wg. potrzeb lub ograniczeń łącza, dzięki czemu można zredukować jego obciążenie, zgodnie z wymaganiami przestrzeni dyskowej. Użytkownicy mogą uzyskiwać dwa strumienie jednocześnie w różnych rozdzielczościach, ilościach klatek i jakości obrazu do wyświetlania na różnych platformach. Zasilanie PoE zgodne ze standardem 802.3af redukuje problem z okablowaniem, czyniąc ACTi D52 opłacalnych rozwiązaniem dozoru wizyjnego.
 
Funkcje
Kamera wewnętrzna
Rozdzielczość  2048x1536
3-megapikselowy przetwornik CMOS
Wbudowany obiektyw f3.6mm / F2.0
Cyfrowa redukcja szumów DNR
Kompresja H.264, MJEPG
Jednoczesna wielostrumieniowość
Zasilanie PoE
 
Karta katalogowa http://www.kamery-ip.com/zalacznik/Karta-katalogowa-ACTi-D52-2399.pdf
Pełny opis wraz z ceną
http://www.kamery-ip.com/ACTi-D52-36739.html
 

4) Minikamera IP Vivotek FD8136

Specyfikacja
techniczna
Vivotek FD8136
Zdjęcie Vivotek FD8136
Opis
Vivotek FD8136 to jedna z najmniejszych kamer kopułowych oferowanych na naszym rynku. FD8136 za sprawą swoich małych rozmiarów idealnie sprawdza się w takich miejscach jak biura, uczelnie oraz butiki. Łatwa instalacja w 3 prostych krokach oraz zasilanie PoE powodują, że kamera gotowa jest do użytku w mniej niż 2 minuty. Średnica kamery wynosząca zaledwie 90mm oraz jej możliwości sprawiają, że jest idealnym  rozwiązaniem do monitoringu wewnętrznego. Vivotek FD8136 wyposażona jest w megapikselowy przetwornik, oferujący rozdzielczość 1280x800. Dzięki temu kamera dostarcza niezwykle szczegółowy obraz pozwalający na łatwą identyfikację osób lub rzeczy. FD8136 wspiera technologię kompresji H.264, która redukuje rozmiary plików oraz zmniejsza obciążenie pasma. Kamera oferuje również kompresję plików w formatach MPEG-4 oraz MJPEG. Użytkownik ma możliwość uzyskania wielu strumieni jednocześnie, które mogą być skonfigurowane wg indywidualnych potrzeb, w różnych rozdzielczościach, z różną ilością klatek oraz dostosowaną do swoich wymagań jakością obrazu. Wbudowany slot na karty MicroSD/SDHC do przechowywania obrazu lokalnie w kamerze będzie przydatny w sytuacjach, kiedy wystąpi problem z siecią. Ponadto wraz z kamerą Vivotek FD8136 producent dostarcza 32-kanałowe oprogramowanie ST7501 do rejestracji obrazu.
 
Funkcje
Megapikselowy przetwornik o rozdzielczości 1280x800
Kompresja w czasie rzeczywistym H.264, MPEG-4 oraz MJEPG (Triple Codec)
Jednoczesna wielostrumieniowość
Wbudowany slot kart MicroSD/SDHC dla przechowywania lokalnego w kamerze
Zasilanie zgodne z 802.3af PoE
Łatwa konfiguracja
Kompaktowy i stylowy wygląd
 
Karta katalogowa http://www.kamery-ip.com/zalacznik/Karta-katalogowa-Vivotek-FD8136-1635.pdf
Pełny opis wraz z ceną
http://www.kamery-ip.com/Vivotek-FD8136-30646.html
 

5) Stacjonarna kamera IP Vivotek IP8151

Specyfikacja
techniczna
Vivotek IP8151
Zdjęcie Vivotek IP8151
Opis
Vivotek IP8151 to 1,3-megapikselowa stacjonarna kamera IP pozwalająca uzyskać doskonałą jakość obrazu i wyjątkową przepustowość. Wyposażona została w najnowszy przetwornik SONY "Exmor", dzięki któremu IP8151 przechwytuje wyjątkowo szczegółowy obraz w ciągu dnia, jednocześnie oferując niezrównaną widoczność w warunkach słabego oświetlenia poprzez funkcję Supreme Night Visibility. Dodatkowo kamera dysponuje funkcją WDR (szeroki zakres wynamiki), która pozwala na realistyczne odwzorowanie zarówno ciemnych jak i jasnych obszarów w monitorowanym obszarze. Technologia kompresji H.264 wspierana przez Vivotek IP8151 znacząco redukuje rozmiary plików oraz utrzymuje wartość przepustowości sieci na niskim poziomie. Strumieniowanie może odbyć się również w formatach MPEG-4 oraz MJPEG. Strumienie mogą być ponadto skonfigurowane indywidualnie wg. potrzeb lub ograniczeń łącza, dzięki czemu można zredukować jego  wysycanie, zgodnie z wymaganiami przestrzeni dyskowej. Użytkownicy mogą uzyskiwać wiele strumieni jednocześnie w różnych rozdzielczościach, ilości klatek i jakości obrazu do wyświetlania na różnych platformach. W zestawie wraz z kamerą dołączony jest pierścień dystansowy, rozszerzający kompatybilność kamery z obiektywami o mocowaniach typu C lub CS, dzięki czemu staje się ona bardziej elastycznym elementem dla integratorów systemu podczas bezproblemowej instalacji w różnych aplikacjach. Wbudowany slot kart SD/SDHC oferuje dogodną oraz poręczną opcję lokalnego przechowywania danych, aby zapobiec ich utracie w przypadku rozłączenia z siecią. Bezpieczeństwo danych w IP8151 zostało dodatkowo wzbogacone szyfrowaniem HTTPS oraz autentykacją 802.1x. Razem z PoE, QoS, elastycznym strumieniowaniem oraz darmowym, 32-kanałowym, centralnie zarządzanym oprogramowaniem, IP8151 jest niezaprzeczalnie doskonałym wyborem dla niezawodnych i wydajnych systemów dozorowych.
 
Funkcje
1.3-megapikselowy przetwornik CMOS
Supreme Night Visibility -  bardzo dobra widoczność w warunkach słabego oświetlenia
WDR pozwalający na realistyczne odwzorowanie ciemnych jak i jasnych obszarów w monitorowanym obszarze
Do  30 fps przy rozdzielczości 1280x1024
Obiektyw 3 ~ 8 mm zmienno ogniskowy, Auto-Iris
Usuwalny filtr IR-cut dla funkcji Dzień i Noc
Kompresja w czasie rzeczywistym H.264, MPEG-4 oraz MJEPG (Triple Codec)
Jednoczesna wielostrumieniowość
ePTZ dla wydajności danych
Aktywna adaptacja strumieniowania dla dynamicznej kontroli ilości klatek
Detekcja manipulacji dla nieautoryzowanych zmian
Wbudowany slot kart SD/SDHC dla przechowywania lokalnego w kamerze
Wbudowane zgodne 802.3af PoE
Montaż z mocowaniem CS lub C dzięki pierścieniowi dystansowemu dla elastycznej instalacji obiektywu
Wsparcie ONVIF Standard ułatwiający integrację i zwiększenie interoperacyjności
 
Karta katalogowa http://www.kamery-ip.com/zalacznik/Karta-katalogowa-Vivotek-IP8151-197.pdf
Pełny opis wraz z ceną
http://www.kamery-ip.com/Vivotek-IP8151-109.html
 

5) Dzienno-nocna kamera IP Vivotek FD8335H

Specyfikacja
techniczna
Vivotek FD8335H
Zdjęcie Vivotek FD8335H
Opis
Vivotek FD8335H to megapikselowa zewnętrzna kamera IP w obudowie kopułowej pozwalająca uzyskać doskonałą jakość obrazu i wyjątkową przepustowość w rozdzielczości HD 1280x720 z szybkością do 30 klatek na sekundę. Kamera może przechwytywać większą powierzchnię sceny niż standardowa kamera VGA, istotnie redukując liczbę zainstalowanych kamer. Tryb dzień/noc, usuwalny  filtr IR oraz wbudowane diody IR o efektywnym zasięgu do 20m sprawiają, że kamera zapewnia użytkownikowi dostarczenie wyraźnych obrazów z różnego rodzaju terenu nie tylko w dzień, ale również w nocy. FD8335H posiada obiektyw P-iris z wbudowanym silniczkiem krokowym, który precyzyjnie steruje przysłoną. Obiektyw automatycznie dostosowuje otwarcie przysłony oraz utrzymuje ją na optymalnym poziomie przez cały czas. Przekłada się to  na znakomitą ostrość i głębie obrazu. Metalowa wandaloodporna obudowa o klasie szczelności IP66 jest odporna na niekorzystne warunki pogodowe takie jak np. deszcz lub kurz oraz wszelkie akty wandalizmu. Dodatkowo kamera dysponuje funkcją WDR Pro (szeroki zakres dynamiki), która pozwala na realistyczne odwzorowanie zarówno ciemnych jak i jasnych obszarów w monitorowanym obszarze. Wbudowany slot kart SD/SDHC oferuje dogodną oraz poręczną opcję lokalnego przechowywania danych, aby zapobiec ich utracie w przypadku rozłączenia z siecią. Technologia kompresji H.264 wspierana przez Vivotek FD8335H znacząco redukuje rozmiary plików oraz utrzymuje wartość przepustowości sieci na niskim poziomie. Strumieniowanie może odbyć się również w formatach MPEG-4 oraz MJPEG. Strumienie mogą być ponadto skonfigurowane indywidualnie wg. potrzeb lub ograniczeń łącza, dzięki czemu można zredukować jego  wysycanie, zgodnie z wymaganiami przestrzeni dyskowej. Użytkownicy mogą uzyskiwać wiele strumieni jednocześnie w różnych rozdzielczościach, ilości klatek i jakości obrazu do wyświetlania na różnych platformach. Zaawansowane funkcje kamery takie jak zasilanie 802.3af PoE, gniazdo kart SD/SDHC, wysokiej jakości obraz HD720p sprawiają, że FD8335H jest niezaprzeczalnie najlepszym wyborem dla najbardziej wymagających zastosowań monitoringu zewnętrznego jak np. parkingi, wejścia do budynków, stacje benzynowe i wiele innych miejsc publicznych.
 
Funkcje
1-megapikselowy przetwornik CMOS
Obiektyw 3 ~ 9mm zmiennoogniskowy, P-Iris
Do 30 fps przy rozdzielczości 1280x720 HD
Usuwalny filtr IR-cut dla funkcji Dzień i Noc
Wbudowane diody IR o efektywnym zasięgu do 20m
WDR Pro pozwalający na realistyczne odwzorowanie ciemnych jak i jasnych obszarów w monitorowanym obszarze
Kompresja w czasie rzeczywistym H.264, MPEG-4 oraz MJEPG (Triple Codec)
Wandaloodporna obudowa IK10 o klasie szczelności IP66 odporna na niekorzystne warunki pogodowe oraz akty wandalizmu
Wbudowany slot kart MicroSD/SDHC dla przechowywania lokalnego w kamerze
Wbudowane zgodne 802.3af PoE
 
Karta katalogowa http://www.kamery-ip.com/zalacznik/Karta-Katalogova-Vivotek-FD8335H-1818.pdf
Pełny opis wraz z ceną http://www.kamery-ip.com/Vivotek-FD8335H-27622.html

6) Obrotowa kamera IP Vivotek SD8363E

Specyfikacja
techniczna
Vivotek SD8363E
Zdjęcie Vivotek SD8363E
Opis
Vivotek SD8363E należy do kamer z serii SUPREME i oferuje doskonałą jakością obrazu w rozdzielczości 1920x1080 z 20-krotnym zoomem optycznym. Ta 2-megapikselowa kamera IP może przechwytywać kilkukrotnie większą powierzchnię sceny, niż standardowa kamera VGA, istotnie redukując liczbę zainstalowanych kamer. SD8363E posiada obudowę o klasie szczelności IP66  i 4x NEMA, która chroni kamerę przed deszczem, kurzem czy korozją oraz zapewnia jej działanie w ekstremalnych warunkach pogodowych. Jest to szczególnie ważne, gdy kamera zainstalowana jest na zewnątrz, w takich miejscach jak np. lotniska, drogi oraz parkingi, gdzie wysoki poziom niezawodności jest zawsze wymagany. SD8363E obsługuje wydajne technologie kompresji danych H.264/MPEG-4/MJPEG i oferuje bardzo dobrą jakość obrazu w rozdzielczości 720p HD przy 60fps oraz 1080p Full HD przy 30fps. 20-krotny zoom optyczny pozwala użytkownikom na otrzymanie idealnego zbliżenia z niebywałą ilością szczegółów z dużej odległości. Kamera wyposażona jest również w WDR PRO za pomocą którego, świetnie radzi sobie z trudnymi warunkami oświetleniowymi powodującymi wysoki kontrast obserwowanej sceny. Mechanizm pan/tilt zapewnia szybki oraz precyzyjny obrót kamery o 360 stopni, oraz pozwala osiągnąć nachylenie 220 stopni. Użytkownik może łatwo kontrolować pozycję obiektywu za pomocą myszy lub joysticka do śledzenia wybranego obiektu i dostaje zestaw 128 zaprogramowanych ustawień do patrolowania. Model SD8363E został również wyposażony w funkcję automatycznego śledzenia poruszających się obiektów w podejrzanych miejscach. Podobnie jak inne modele kamer Vivotek, SD8363E wyposażona jest w funkcję dzień/noc oraz posiada usuwalny filtr IR utrzymujący wyraźny obraz przez 24 godziny na dobę. Kamera ta daje możliwość uzyskania 60 krotnego (!) zoomu optycznego przy rozdzielczości VGA 640x360.  Wbudowany slot na karty SD/SDHC oferuje lokalne przechowywanie obrazu, pozwalając zapobiec utracie danych w przypadku braku połączenia z siecią. Inne zaawansowane funkcje takie jak detekcja audio, PoE Plus 802.3at i zapis obrazu z prędkością 60fps w wysokiej rozdzielczości powodują, że SD8363E jest jednym z najlepszych rozwiązań do monitoringu zewnętrznego.
 
Funkcje
1080p Full HD SONY CMOS Sensor
Do 60 fps w rozdzielczości 720p HD i do 30 fps w rozdzielczości 1080p Full HD
20x Zoom optyczny
360° obrotu i 220° nachylenia
Usuwalny filtr IR-cut dla funkcji Dzień i Noc
Kompresja w czasie rzeczywistym H.264, MPEG-4 oraz MJEPG (Triple Codec)
WDR PRO dla polepszenia widoczności w warunkach wysokiego kontrastu.
Wodoodporna i antykorozyjna obudowa o klasie szczelności IP66 i 4x NEMA
Szeroki zakres temperatur pracy -40°C ~ 55°C dla ekstremalnych warunków pogodowych
Detekcja Audio
Automatyczne śledzenie poruszających się obiektów
Wbudowane 802.3at PoE Plus
3D Maski prywatności
Wbudowany slot kart rozszerzeń SD/SDHC/SDXC
 
Karta katalogowa http://www.kamery-ip.com/zalacznik/Karta-katalogowa-Vivotek-SD8363E-2839.pdf
Pełny opis wraz z ceną http://www.kamery-ip.com/Vivotek-SD8363E-52045.html


Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów do monitoringu IP w naszym sklepie internetowym:

Kamery-IP.com

Zobacz również
Infolinia
801 000 759
52 511 99 22
pn-pt 8:00-16:00 info@inter-comp.pl

Jak do nas trafić


Biuro handlowe
Inter-Comp.Pl
ul. Pogodna 13,
86-010 Koronowo